TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK RESMİ BIRKENSTOCK ONLINE SATIŞ MAĞAZASI
Hakkımızda

Form Medikal Sağlık Malzemeleri A.Ş. 1985 yılında İstanbul'da kurulmuş olup, 1987 yılından bu yana Almanya merkezli BIRKENSTOCK Orthopadie GmbH & Co KG firmasının, Türkiye'deki ilk ve tek resmi distribütörlüğünü yürütmektedir.

Birkenstock'un 1774 yılına dayanan tarihi, ayakkabı ustası Johann Adam Birkenstock'un zanaatına olan bağlılığıyla başladı. Johann Adam'ın büyük torunu Konrad Birkenstock da dahil olmak üzere, ayakkabı zanaatı kuşaktan kuşağa aktarıldı. Konrad'ın vizyoner bakış açısı sayesinde geliştirmiş olduğu yeni fikirler ona esnek ayak tabanlı ayakkabılar üretmesine ve satmasına olanak sağladı. Geliştirdiği bu yeni fikirler Konrad'a Footbed'in mucidi unvanını kazandırdı.

Bu unvan ve yenilikçi fikirlerin, şirketin kaderinde önemli bir role sahip olmasıyla birlikte Birkenstock ayakkabılarının popülaritesine de büyük ölçüde katkıda bulundu. Bugün Birkenstock tüm tüketicilerine kalite, fonksiyonellik ve rahatlık sunan global bir ayakkabı markasıdır. Dünya'da 4.000 üzerinde çalışanı ile 100'den fazla ülkede satış ağına sahip Alman ayakkabı endüstrisinin en büyük üreticilerinden biridir.

Birkenstock Türkiye